Het valt me best op dat er regelmatig "strijd" is over de definitie "Tiny Houses"
Men lijkt toch graag in hokjes te willen stoppen. Ik volg de Tiny House Movement ook al verschillende jaren. Ooit had ik een plekje voor mezelf (naast een huurwoning met mijn partner) een stacaravan op een bosrijke camping. Het voelde voor mij echt als mijn eigen kleine huisje....een Tiny House? Nee, niet zoals uit de VS overgewaaid is, maar was dat niet eigenlijk uit woningnood vanwege een hypotheekcrisis?
Willen we misschien een paradijsvogel zijn, duurzamer, willen we rust, vrijheid, goedkoper leven? Maakt het eigenlijk wat uit? Gaat het in de basis niet om een vrijer leven uiteindelijk? Dat is volgens mijn de belangrijkste OVEREENKOMST in plaats vanalle verschillen te benoemen. Ik hoor ook steeds meer geluiden inderdaad over het recyclen van oude stacaravans, misschien wel more cradle-to-cradle dan een nieuw tiny house, die ook weer bomen kosten (meestal) . Tja wat is wijsheid?
Voor mij persoonlijk zou dat een klein huisje zijn, een beetje Scandinavisch uiterlijk, met veel minder energieverbruik, goedkoper, vrijer en vooral ook minder onderhoud dan het koophuis wat ik nu heb.
Ik kan me inderdaad ook voorstellen dat woonwagenbewoners die met het uitsterfbeleid geconfronteerd worden en al vele generaties in een woonwagen leven, verschillend zullen denken over de TH movement. Het is gewoon niet in een hokje te plaatsen en dat moet ook vooral niet!
Laat mensen in hun waarde, des te mooier wordt de aarde :-)